A "GYÓGYITÓ NÖVÉNYEK"- honlap rövid története:
Be kell vallanom, hogy először csak tárhelynek használtam az oldalt,ugyanis a pirosbogyós gyógynövényekről készitettem egy rövid összefoglalót a saját magam részére. Aztán látva ,hogy mások is olvassák kis gyüjteményemet ugy döntöttem hogy megosztom másokkal is ,akiket érdekel a gyógynövények világa és egy kicsit honlap formát adtam az egésznek.Ha nem tünik tul tökéletesnek ,azért elnézéseteket kérem,ugyanis ez nem egy profi,hanem egy kezdetleges oldal egy kezdő kezéből.
Ha van véleményetek ,hozzáfüzésetek azt megírhatjátok a :
nr1kisgyermek@gmail.com .......email cimre
-az általam összegyüjtött gyógynövényes ismereteket nem tudom alátámasztani szakmai tapasztalatokkal ,ezért kérek mindenkit hogy bővebb információk beszerzése érdekében ,kérje ki egy természetgyógyász vagy biológus ,fitoterapeuta ,háziorvos stb véleményét.
Már a régi egyiptomiak kőtáblákon és falfestményeken örökítették meg a gyógynövényeket, sőt a fennmaradt egyiptomi leletekből azt is megtudhatjuk, hogy sok olyan gyakori növényt, mint a fokhagyma és a boróka már több, mint 4.000 esztendeje használták.
A gyógynövények lehetnek:akár erdei gyümölcsök mint a piros bogyók,füszernövények,vagy mezei ,erdei virágok ,füvek...és még sokféle más növény ,ami táplálékul szolgál embernek és állatnak eggyaránt.
Fűben, fában orvosság - tartja a régi mondás, ami ismét időszerű, mert a természetes gyógymódok, köztük a gyógynövény-terápiák reneszánszukat élik és gyógyítanak.
Az emberiség történetével majdnem egyidős a gyógynövények használata, az ókorból erre már tárgyi bizonyítékaink is vannak...
A természet e hatalmas gyógyszertára kifogyhatatlan forrás: sokat meríthetünk belőle, egészségünk megóvása , vagy az elvesztett egészség visszanyerése érdekében.
A gyógynövényekből "igazi" gyógyszerek is készültek, készülnek természetesen, de nagy részük teák,teakeverékek,kenőcsök,olajak,illóolajak,szörpök ,tinkturák, formájában kerül alkalmazásra.Használjuk még a: friss leveket, illetve borogatásokat, dunsztkötéseket és fürdőket is készíthetünk a segitségükkel. Általánosságban igaz, hogy a készítményhez szükséges növényadalékokat az előírás szerint, de a kort, a súlyt, a betegség fokát és súlyosságát is figyelembe véve kell alkalmazni. Mérlegelni kell ezen kívül, hogy egyfajta gyógynövényt használunk fel, vagy összetett készítményt alkalmazunk-e.
A gyógynövényterápiával számos betegséget ,problémát orvosolnak manapság pl. a természetgyógyászatban, de a hagyományos orvoslás is használja a belőlük készült gyógyszereket, ugyyanakkor megtaláljuk a homeopátiás készitményekban is.....és végül ,de nem utolsó sorban, a népi gyógyászatban is hasznositjuk a gyógynövényeket ősrégi idők óta .
Fontos azomban hogy a gyógyulás,az igazán jó hatás kifejtése érdekében kérjük ki gyógynövényspecialisták véleményét,még mielőtt alkalmaznánk őket.
Bioenergetikai gyógymódok körébe tartozik a gyógynövény terápia is, alkalmazásuk során a sejtek, a gyógynövények bioenergetikai rezgés-információira reagálnak.
A gyógynövények hatásmechanizmusa is a biorenergetika, rezonancia elvén működik, hiszen a növény egy adott, csak rá jellemző információs rezgéssel, vegyi összetétellel rendelkezik. A megfelelően alkalmazott természetes vegyi anyag, információ, adott rezgéstartományával szintén, mintegy ellensúlyozza az eltolódott energetikai információs rendszert és regenerál, kiegyenlít, azaz gyógyít.
Kis ízelítő az ősi magyar füves-emberek és -asszonyok tudományából:
"A gyógynövények egyidősek az emberiséggel és eleink mindig tudták, melyik fű, fa, kéreg bogyó mire való, anélkül, hogy ismerték volna a kémiai összetevőket."
Hogyan ismerték fel a növények hatásait? Vajon kipróbálás útján?
Nem. Tudták, hogy a növény mesél magáról, csak meg kell tanulnunk megérteni őt. Minden növény nevében vagy formájában benne van, hogy mire való. Ha egy növényt eb-harapta fűnek hívnak, akkor világos a számunkra, hogy kutyaharapásra való. Ha egy virágnak tüdőformája van, tüdőbetegségre bizonyosan rendkívül hatásos. Vagy nézzük az orbáncfű lukacsos lándzsa alakú leveleit: remek sebgyógyító szúrt sebek esetén.